01 грудня 2021 р., середа
 
 
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
Новини Статті Соціоніка Крамниця Мотиватори Мольфар Українська традиція

СОЦІОНІКА :: характеристика психотипу «Холмс»

Соціоніка - наука про стосунки між людьми

Логiко-сенсорний екстраверт, ESTj

Логiко-сенсорний екстраверт

Псевдоніми: Холмс, Менеджер, Адміністратор, Штiрлiц

Квадра: «Дельта» [IV]

 
1. Жвавий, ясний, тверезий розум, уміє розумно й логічно діяти, має спортивну виправку, різкі, жорсткі, немовби готові в граніт, риси обличчя,— і прихована нервовість, висока поетичність, сила і внутрішня наповненість; мало потурає власним почуттям, особливо у складній життєвій ситуації, яка вимагає швидкого й точного рішення.

2. Вірить, у чесну гру, вважає додержання її правил сильною рисою, виявом характеру, не терпить хитрощів і підступності, ненавидить шахраїв та спритників. Одне з основних правил: сказав—зробив, не можеш — не обіцяй.

З. Ініціативний, рішучий, любить бути в центрі уваги; свої ідеї обстоює сміливо і дуже азартно, перед начальством не почувається ніяково, навіть агресивний; знає, що справа йде добре, коли відповідного темпу їй надаємо негайно; пристрасний борець за якість, ґрунтовність роботи, любить навчати своїх друзів і знайомих, як правильно виконати ту чи іншу роботу.

4. Не вірить у легкий успіх, цінність усього на світі для нього визначається кількістю вкладеної праці, якщо роботу виконують надто швидко, починає шукати огріхи і, як правило, знаходить; ґрунтовний і методичний у будь-якій справі, літературу прочитує ґрунтовно, не обмежуючись вибірковим читанням цікавих місць.

5. Рішучий — якщо треба обрати один з двох варіантів, швидко зважує і береться до роботи, з виконанням рішень не зволікає, прагне до ощадливості й завбачливості, планує свій день; якщо за щось узявся, то прагне довести до кінця.

6. Не любить іти шляхом проб і помилок, придбавши нову річ, обов'язково прочитає інструкцію, перш ніж почне нею користуватися, воліє мати вичерпну інформацію, збирає її всіма доступними каналами, старанно аналізує і зіставляє, природжений розвідник; не терпить невиразних, плутаних відповідей, вимагає ясності й чіткості.

7. Незамінний там, де треба не просто зробити, а зробити надійно; страхується від зовсім безглуздих, на погляд оточуючих, несподіванок і саме вони й відбуваються; добрий директор для атомної електростанції.

8. Схильний виводити оточуючих зі стану благодушної заспокоєності, намагається своїми буркотливими емоціями збити емоції оточуючих, вважає, що зайві емоції втомлюють людей і,— що стосується його дуала («Достоєвського»),— це справедливо; в розмові тисне на співрозмовника, навіть намагається залякати, але якщо його не бояться — стає привітним і ввічливим, лють — його притулок в екстремальній ситуації, з якою він сам не в змозі впоратися, її призначення — мобілізувати партнера, і, коли це завдання вирішене, він заспокоюється.

9. Він цінує людські зв'язки, на свята розсилає безліч листівок, щоб не втратити контакт, всебічно вивчає людину, щоб пояснити логічність її вчинків, високо цінує компетентність, професіоналізм.

10. У близькій людині йому насамперед потрібні (навіть якщо він цього не усвідомлює) якості душі: вміння любити, вірити, сподіватися,— без такої людини може перетворитися на сухаря, педанта й буркотуна.

11. Підвищену емоційність інших сприймає як небезпеку, може, запідозривши людину в намірі зробити йому критичне зауваження, завдати «упереджуючого удару» — неприпустимо різко висловитися на її адресу, потім жалкує, але вибачитися йому важко, дуже не любить визнавати свою неправоту, тому тримається у таких випадках підкреслено рівно, не пом'якшується, щоб навіть цим не натякнути, що він завинив.

12. Одягається добре й елегантно, але не чепуриться, одяг носить довго і постійно дивує його свіжість, немовби фактор часу тут не діє, любить, коли оточуючі добре вдягнуті, дає їм вказівки, прагне одягти за своїм смаком, але за модою не стежить, досить консервативний у смаках та схильностях.

13. Чудовий господар у домі, вміє смачно приготувати й накрити на стіл, до прийому гостей готується як до параду чи інспекторської перевірки, все має бути вичищене до блиску, нервує, що не встигне вчасно, нещадно ганяє домочадців, регулярно займається прибиранням квартири.

14. Хворіти не любить і не вміє, замість дати організмові здолати хворобу, починає доскіпуватися до її причин, методів лікування, зіставляє діагнози різних лікарів і звинувачує у некомпетентності, все це ускладнює перебіг хвороби.

© I.Онуфрієнко (Вайсбанд), Соціоніка//"Наука і суспільство", 1990, NNo 1-5.
Дуал (психологічно доповнюючий тип): Етико-iнтуїтивний iнтроверт (Достоєвський)

Художні образи: ШЕРЛОК ХОЛМС (А.К.Дойл. «Записки про Шерлока Холмса»), ШТІРЛІЦ (із фільму «Сімнадцять миттєвостей весни»), МЕРІ ПОППІНС (Памела Тревєрс, «Мері Поппінс»)

Роль в робочій групі: «Голова». Соціальний лідер групи. Сфера його інтересів - постановка мети і завдання. Повинен володіти здоровим розумом, але блискучого інтелекту від нього не вимагається: лише в окремих випадках «Голова» може запропонувати яку-небудь яскраву і оригінальну ідею.

ТАБЛИЦЯ СОЦІАЛЬНОЇ ЦІННОСТІ, ХАРАКТЕРНИХ РИС І ЯКОСТЕЙ СОЦІОТИПІВ

Соціальна значимість соціотипа Характерні риси Позитивні якості Прийнятні недоліки
Стабілізація матеріальних умов, удосконалення системи, раціональне використання ресурсів. Спокійний, упевнений в собі, відрізняється розвиненим самовладанням, орієнтований на сталі традиції і цінності. Відноситься до всіх пропозицій відповідно до їхньої об'єктивної цінності, без упередженої думки, наполегливо прагне до досягнення мети. Помірні творчі здібності в продукуванні нового, невпевненість при ломці старих структур.

 Характеристика соціотипу І.Каганця

Якщо характеристика, наведена вище, на Вашу думку, недостатньо схожа на Вас - спробуйте вiдшукати себе серед «сусідніх» типів:

Подібні соціотипи: