01 грудня 2021 р., середа
 
 
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
www.harmony.com.ua
Новини Статті Соціоніка Крамниця Мотиватори Мольфар Українська традиція

Бізнес інтровертів: чому у «самітників» є всі шанси на успіх

Share/Bookmark
«Я – інтроверт. Чи є у мене майбутнє в бізнесі? Чи ж я приречений?» – запитав у мене юний співробітник. Я взагалі-то теж інтроверт. І відкрию всім наш секрет…

Бізнес інтровертів: чому у «самітників» є всі шанси на успіх
Бізнес інтровертів: чому у «самітників» є всі шанси на успіх
За свою кар’єру я зустрів понад 2000 власників великих українських бізнесів. Відсотків 80 із них – приховані інтроверти. Тому, що кожен інтуїтивно розуміє, хто такі інтроверти чи екстраверти.

Що важливо для пом’якшення категоричності моїх висловлювань – отримати розуміння, що це точки однієї координатної прямої. Тобто хтось із нас більше інтроверт, хтось «екстравертніший». Я ж стверджую, що більшість українських бізнесменів є інтровертами, які щосили намагаються мати вигляд екстравертів. Робота у них така. Що подумає громадськість, якщо раптом…

Але спочатку про те, чому бізнес належить інтровертам:
  1. День інтроверта має план. Це не вінегрет з подій і людей. У інтровертів більше часу для роздумів, самоаналізу. Їхній рух поступальний. Інтроверти бачать картину загалом і в багатовимірному плані.

  2. Затягнути підприємця на конференцію спікером досить проблематично. Інтроверти не грають на публіку. Екстраверти ж люблять, коли їм зазирають до рота. Тим не менше, я впевнений, що аудиторія може відчути: чи вийшов спікер на подіум для того, щоб покрасуватися перед вдячними слухачами. А чи просто не міг не вийти, настільки важливим вважає зміст свого виступу.

  3. Екстраверти обожнюють наради і командну роботу (там легше «сачконути», сховавшись за «змагальним закликом» чи «корпоративним духом»). Інтроверти поважають особисту відповідальність за результат. Свою – насамперед – і кожного.

  4. Екстраверти воліють запалювати і надихати. Але найкращі команди створюють інтроверти. Вони мають велику підтримку в колективі. Тому що слухають людей і їхні ідеї. І не тільки чують інших, а й готові реалізовувати запропоновані інновації.

  5. Перехід екстраверта в політику майже неминучий. Вони живляться енергією аудиторії, власним рейтингом, масовою прихильністю. Інтроверти ж – новаторськими ідеями, сміливими експериментами. І люблять перевіряти їх на практиці. І створювати робочі місця. І передавати свої знання іншим.

  6. Екстраверти купаються в суспільстві з його шаблонами та стереотипами. Інтроверти з дитинства знають: все, що популярне, – погане. Інтроверти швидше підуть у незвичайному напрямку. І знайдуть там соковиті пасовища.

  7. Інтроверти «рівнодистанційовані» від усіх співробітників. В їхньому оточенні рідше виникають улюбленці чи ізгої. Що, у свою чергу, забезпечує однакові можливості для розвитку підлеглих.

  8. Інтроверти в меншій мірі схильні підкреслювати свою значимість зовнішніми атрибутами – модним одягом, дорогими автомобілями й екстер’єрними супутницями. Вони не грають на фізичних емоціях і почуттях. Що цілком відповідає давнім заповідям лідерства.

  9. Інтроверти, як правило, не надто втручаються в роботу своїх підлеглих. Мені не важко уявити інтроверта, який повністю віддав проект молодому співробітнику під його особисту відповідальність. Адже справжній лідер – саме той, хто створює інших лідерів.

  10. Інтроверт привносить у бізнес так зване бічне мислення, тобто спосіб роботи з проблемою, прийнятий в інших дисциплінах. Екстраверт без сумніву збагачує бізнес і підприємництво вроджено-набутою заповзятістю чи адреналіном, привезеним з чергового кайтинга чи сафарі. Але й інтроверт цілком може любити стрибки з парашутом, гру в шахи або поезію.

Навіщо ж «із таким щастям» виходити на трибуну і розігрувати з себе «свого хлопця»? Масовий тренд зобов’язує.

Усі засоби бізнес-інформації являють собою індустрію виживання трудових мігрантів у сучасному мегаполісі. У кожній книжці, статті та інтерв’ю нам пояснюють, як важливо працювати в команді й вітати незнайомих людей із днем народження. Нетворкінг стає щоденним обов’язком. Нещасний і антисоціальний той, хто обідає наодинці!

Яка в тебе матеріальна власність – настільки ти й успішний. Нікого не цікавить, наскільки цікаві проекти ти розвиваєш. Причому цей феномен характерний саме для України. Адже у нас триває первинне накопичення капіталу.

Разом з тим найвищою свободою, яку дають гроші, є свобода «не їсти, а творити». Творити те, що тебе збуджує, а не те, що годує. У нас успішний бізнесмен купує собі автомобіль не своєї мрії, а свого статусу. Який його обтяжує. Але це – дрібниці.

Головне, що він заводить собі вдвічі більше «друзів», ніж потрібно його психіці. Щоб відчувати себе лідером. Проповідувати перед своєю паствою. Насправді йому з ними нудно, а «друзі» є відвертими сапрофітами.

Проблема полягає в тому, що маси не знають міри у фарбуванні всього в чорне чи біле. У тому числі й щодо того, як має виглядати хрестоматійний бізнесмен. Водночас у природи є маса варіантів, як залишитися соціальним, не порушуючи свого внутрішнього усамітнення.

Найбільш іронічний із них – соціальні мережі. Це елегантний спосіб «дружити» з тисячами, перебуваючи на відстані гарматного пострілу. Саме тому пости в Facebook за екстравертів пишуть їх прес-секретарі. За інтровертів – ніхто. Вони роблять це самостійно і без особливого примусу.

Припустимо, що прочитавши цю статтю, ви усвідомили себе екстравертом. Або згадали, що були сором’язливі в дитинстві, але за допомогою футболу чи бойових мистецтв стали чудовим екстравертом на всі 100%. І вам здається, що все написане вище – не більше ніж «самоіндульгенція» автора. Прошу вас! Не намагайтеся змінити інтровертів. Забудьте про сліпе копіювання загальноприйнятих норм і правил гри. Вам, до речі, ніколи не спадало на думку, що, якщо всі люди будуть такими ж веселими і безпосередніми, як ви, то планета стане нестерпно нудним місцем для життя?

На закінчення скажу, що мої батьки – інтроверти. Мої діти теж інтроверти. І ми цілком щасливі цим фактом.

Share/Bookmark